3M 21.59MM-7.62MM-25-8815
21.59MM-7.62MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
21.59MM-7.62MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
21.59MM X 7.62MM 1=25/PK
Datasheet Download
21.59MM-7.62MM-25-8815.pdf
Availability of 21.59MM-7.62MM-25-8815
QUANTITY
21.59MM-7.62MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 21.59MM-7.62MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-21.59MM-7.62MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline7.62mm x 21.55mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)21.59MM-7.62MM-25-8815
Related Links21.59MM-7.6, 21.59MM-7.62MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
21.59MM-7.62MM-25-8815 Details Description
Related parts for 21.59MM-7.62MM-25-8815
IC HI-SIDE SW CTRL SNGL TSOT23-5 datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 40KHZ datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 3.3V 20% 8-SOIC datasheet.pdf
IC GEOPORT TRANSCEIVER 20-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 32POS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FQ-M I/O CBL STRAIGHT 5M datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1" DIA NATURAL datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 56TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf