TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 211A012-3-06/42-0
211A012-3-06/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
211A012-3-06/42-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
STD POLY MOLDED PARTS
Datasheet Download
211A012-3-06/42-0.pdf
Availability of 211A012-3-06/42-0
QUANTITY
211A012-3-06/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 211A012-3-06/42-0
Internal Part NumberEIS-211A012-3-06/42-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)211A012-3-06/42-0
211A012-3-06/42-0 Details Description
Related parts for 211A012-3-06/42-0
LED GREEN 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 220MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 Y/G,Y/G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 250.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 90 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf