Sensata Technologies/Airpax 219-2-1-62-8-5-10-H
219-2-1-62-8-5-10-H picture photo
Mfg. Part Number
219-2-1-62-8-5-10-H
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 480VAC
Datasheet Download
219-2-1-62-8-5-10-H.pdf
Availability of 219-2-1-62-8-5-10-H
QUANTITY
219-2-1-62-8-5-10-H Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-2-1-62-8-5-10-H
Internal Part NumberEIS-219-2-1-62-8-5-10-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series219
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-2-1-62-8-5-10-H
Related Links219-2-1-6, 219-2-1-62-8-5-10-H Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-2-1-62-8-5-10-H Details Description
Related parts for 219-2-1-62-8-5-10-H
FUSE BOARD MNT 2A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 5A DDPAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MMIC FREQ MULT 8-24GHZ 8-SMD datasheet.pdf
HEADER DR DUPLEX SMT POL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DPST OVP 8TDFN datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AML54 FULL ROCKER OPERATORCOVER datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf