Sensata Technologies/Airpax 219-2-1-62F-8-5-10-H
219-2-1-62F-8-5-10-H picture photo
Mfg. Part Number
219-2-1-62F-8-5-10-H
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 480VAC
Datasheet Download
219-2-1-62F-8-5-10-H.pdf
Availability of 219-2-1-62F-8-5-10-H
QUANTITY
219-2-1-62F-8-5-10-H Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-2-1-62F-8-5-10-H
Internal Part NumberEIS-219-2-1-62F-8-5-10-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series219
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-2-1-62F-8-5-10-H
Related Links219-2-1-62, 219-2-1-62F-8-5-10-H Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-2-1-62F-8-5-10-H Details Description
Related parts for 219-2-1-62F-8-5-10-H
RES SMD 330K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8VSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
RES 0.165 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 23POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 500MA 190 MOHM datasheet.pdf
Connector Plug DisplayPort 20 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf