Sensata Technologies/Airpax 219-3-1-62F-7-8-20
219-3-1-62F-7-8-20 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1-62F-7-8-20
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 600VAC
Datasheet Download
219-3-1-62F-7-8-20.pdf
Availability of 219-3-1-62F-7-8-20
QUANTITY
219-3-1-62F-7-8-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1-62F-7-8-20
Internal Part NumberEIS-219-3-1-62F-7-8-20
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC600V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1-62F-7-8-20
Related Links219-3-1-6, 219-3-1-62F-7-8-20 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1-62F-7-8-20 Details Description
Related parts for 219-3-1-62F-7-8-20
CONN HDR BRKWAY .100 30POS VERT datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SC70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 9.02"L X 5.98"W datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SCKT datasheet.pdf