Sensata Technologies/Airpax 219-3-1-63F-5-8-25
219-3-1-63F-5-8-25 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1-63F-5-8-25
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 277/480VAC
Datasheet Download
219-3-1-63F-5-8-25.pdf
Availability of 219-3-1-63F-5-8-25
QUANTITY
219-3-1-63F-5-8-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1-63F-5-8-25
Internal Part NumberEIS-219-3-1-63F-5-8-25
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1-63F-5-8-25
Related Links219-3-1-6, 219-3-1-63F-5-8-25 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1-63F-5-8-25 Details Description
Related parts for 219-3-1-63F-5-8-25
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
BRIDGE RECT 5A 50V datasheet.pdf