Sensata Technologies/Airpax 219-3-1-64F-8-9-60
219-3-1-64F-8-9-60 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1-64F-8-9-60
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 480VAC
Datasheet Download
219-3-1-64F-8-9-60.pdf
Availability of 219-3-1-64F-8-9-60
QUANTITY
219-3-1-64F-8-9-60 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1-64F-8-9-60
Internal Part NumberEIS-219-3-1-64F-8-9-60
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1-64F-8-9-60
Related Links219-3-1-6, 219-3-1-64F-8-9-60 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1-64F-8-9-60 Details Description
Related parts for 219-3-1-64F-8-9-60
CONN HEADER VERT 7POS .100 30AU datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W DO15 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
MINI-C RECEP MALE 3/C 16AWG MILL datasheet.pdf
LABEL COMP ADH datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf