Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC4-66-7-2-30
219-3-1REC4-66-7-2-30 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC4-66-7-2-30
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 600VAC
Datasheet Download
219-3-1REC4-66-7-2-30.pdf
Availability of 219-3-1REC4-66-7-2-30
QUANTITY
219-3-1REC4-66-7-2-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC4-66-7-2-30
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC4-66-7-2-30
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC600V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC4-66-7-2-30
Related Links219-3-1REC, 219-3-1REC4-66-7-2-30 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1REC4-66-7-2-30 Details Description
Related parts for 219-3-1REC4-66-7-2-30
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 1.5V 9.0MM SMD datasheet.pdf
RES 200 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 8 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 220POS 11ROW VERT datasheet.pdf
RES 123K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 26MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 80V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf