E-T-A 2210-S221-P1T1-H0-15A
2210-S221-P1T1-H0-15A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S221-P1T1-H0-15A
Brief Description
CIR BRKR 15A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S221-P1T1-H0-15A.pdf
Availability of 2210-S221-P1T1-H0-15A
QUANTITY
2210-S221-P1T1-H0-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S221-P1T1-H0-15A
Internal Part NumberEIS-2210-S221-P1T1-H0-15A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating15A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S221-P1T1-H0-15A
Related Links2210-S221-, 2210-S221-P1T1-H0-15A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S221-P1T1-H0-15A Details Description
Related parts for 2210-S221-P1T1-H0-15A
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf