Daburn 2215/18GY-1000
2215/18GY-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2215/18GY-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG GRY
Datasheet Download
2215/18GY-1000.pdf
Availability of 2215/18GY-1000
QUANTITY
2215/18GY-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/18GY-1000
Internal Part NumberEIS-2215/18GY-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Conductor Strand7/26
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.082" (2.08mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/18GY-1000
Related Links2215/18, 2215/18GY-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2215/18GY-1000 Details Description
Related parts for 2215/18GY-1000
LED SLIDE SHORT T2 28V RED datasheet.pdf
EVALUATION BOARD TH71112 RECEIVR datasheet.pdf
CABINET 7" PS 9.06X 21.06X 15.5" datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.9PF 16V 01005 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf