Daburn 2215/22BR-1000
2215/22BR-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2215/22BR-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG BRN
Datasheet Download
2215/22BR-1000.pdf
Availability of 2215/22BR-1000
QUANTITY
2215/22BR-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/22BR-1000
Internal Part NumberEIS-2215/22BR-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorBrown
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/22BR-1000
Related Links2215/22, 2215/22BR-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2215/22BR-1000 Details Description
Related parts for 2215/22BR-1000
CONN HEADER .100 DUAL R/A 46POS datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/A3047L/X 8" datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
STRGLGHT WTH 6 40W LMPS SNGLPHA datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.5K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 2AMP 8" CAV datasheet.pdf