AVX Corporation 2225AA222MAT1A\SB
2225AA222MAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
2225AA222MAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV NP0 2225
Datasheet Download
2225AA222MAT1A\SB.pdf
Availability of 2225AA222MAT1A\SB
QUANTITY
2225AA222MAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225AA222MAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-2225AA222MAT1A\SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225AA222MAT1A\SB
Related Links2225AA22, 2225AA222MAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225AA222MAT1A\SB Details Description
Related parts for 2225AA222MAT1A\SB
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL28113 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming Backlight, Lighting 64-TQFN (9x9) datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 530MA 540 MOHM datasheet.pdf
CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
LED LUXEON SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP F0 CLIN ZINC datasheet.pdf