TE Connectivity Raychem Cable Protection 222A152-100/180-0
222A152-100/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
222A152-100/180-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
222A152-100/180-0.pdf
Availability of 222A152-100/180-0
QUANTITY
222A152-100/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 222A152-100/180-0
Internal Part NumberEIS-222A152-100/180-0
SeriesThermofit 222A1
TypeBoot - 90°
Shell Size - Insert52
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible
Large Diameter Supplied1.420" (36.1mm)
Large Diameter Recovered0.860" (21.8mm)
Small Diameter Supplied1.080" (27.4mm)
Small Diameter Recovered0.330" (8.4mm)
Large Recovered Length1.380" (35.1mm)
Small Recovered Length0.500" (12.7mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)222A152-100/180-0
222A152-100/180-0 Details Description
Related parts for 222A152-100/180-0
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT GP 3SIP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK AND CLIP FOR TO-247 BLK datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 220POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 28SOIC datasheet.pdf
MICRO PTCH CRD GRAY datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf