TE Connectivity Raychem Cable Protection 222D285-25-0
222D285-25-0 picture photo
Mfg. Part Number
222D285-25-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
222D285-25-0.pdf
Availability of 222D285-25-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
222D285-25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 222D285-25-0
Internal Part NumberEIS-222D285-25-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 222D2
TypeBoot - 90°
Shell Size - Insert85
Features-
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied2.470" (62.7mm)
Large Diameter Recovered1.850" (47.0mm)
Small Diameter Supplied1.540" (39.1mm)
Small Diameter Recovered0.688" (17.5mm)
Large Recovered Length1.310" (33.3mm)
Small Recovered Length6.620" (168.1mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered8.950" (227.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)222D285-25-0
Related Links222D28, 222D285-25-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
222D285-25-0 Details Description
Related parts for 222D285-25-0
RES SMD 19.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W SNGL 24V 12V PCB datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TIE PAN TY RED 7.4" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 53A 0.27 MOHM datasheet.pdf
KIT DEV INTERFACE IPM MINIDIP datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 6" 4S ULF datasheet.pdf