ITT Cannon, LLC MS3100R24-28SW
MS3100R24-28SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3100R24-28SW
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
MS3100R24-28SW.pdf
Availability of MS3100R24-28SW
QUANTITY
MS3100R24-28SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100R24-28SW
Internal Part NumberEIS-MS3100R24-28SW
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesBackshell
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100R24-28SW
Related LinksMS3100R, MS3100R24-28SW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3100R24-28SW Details Description
Related parts for MS3100R24-28SW
VARISTOR 243V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
GROMMET SNAP LATCH WHITE datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
ENCODER OPT 16POS 6" CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC RECEIVER DTMF 16PAIR 18SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A DPAK-4 datasheet.pdf
COUPLER HYBRID 3300-3700MHZ 3DB datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 160VDC datasheet.pdf