Illinois Capacitor 226XMPL010MG19
226XMPL010MG19 picture photo
Mfg. Part Number
226XMPL010MG19
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLY 22UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
226XMPL010MG19.pdf
Availability of 226XMPL010MG19
QUANTITY
226XMPL010MG19 Order Process
Ship out your order
Specifications of 226XMPL010MG19
Internal Part NumberEIS-226XMPL010MG19
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesXMPL
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.5214 Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypePolymer
ApplicationsDecoupling
Ripple Current1.8A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)226XMPL010MG19
Related Links226XMPL, 226XMPL010MG19 Datasheet, Illinois Capacitor Distributor
226XMPL010MG19 Details Description
Related parts for 226XMPL010MG19
IC REG LDO 3.3V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN SPADE TERM 14-16AWG #10 BLU datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL GRN DIFF datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf