Luminus Devices Inc. CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3
Brief Description
LED ARRAY WHITE
Datasheet Download
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3.pdf
Availability of CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3
QUANTITY
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3
Internal Part NumberEIS-CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-7
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test605 lm (Typ)
Current - Test160mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test108 lm/W
Current - Max350mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)7.50mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3
Related LinksCXM-7-50-90-, CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3 Details Description
Related parts for CXM-7-50-90-36-AA00-F2-3
FERRITE 200MA 300 OHM 0402 SMD datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .300 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
PLUG 6POS 0 DEG GRY/GRAY 5.3-6.5 datasheet.pdf
IC SCSI 9-LINE TERM 36-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf