Sensata Technologies/Airpax 229-3-1REC5-33788-50
229-3-1REC5-33788-50 picture photo
Mfg. Part Number
229-3-1REC5-33788-50
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
229-3-1REC5-33788-50.pdf
Availability of 229-3-1REC5-33788-50
QUANTITY
229-3-1REC5-33788-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 229-3-1REC5-33788-50
Internal Part NumberEIS-229-3-1REC5-33788-50
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)229-3-1REC5-33788-50
Related Links229-3-1REC, 229-3-1REC5-33788-50 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
229-3-1REC5-33788-50 Details Description
Related parts for 229-3-1REC5-33788-50
IC TXRX INTRFC RS485 LOPWR 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 510PF 2% 500V 2220 datasheet.pdf
HEADER VERT TH CLIP TIN 4CKT datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf