Sensata Technologies/Airpax 229-4-1REC5-30040-100
229-4-1REC5-30040-100 picture photo
Mfg. Part Number
229-4-1REC5-30040-100
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
229-4-1REC5-30040-100.pdf
Availability of 229-4-1REC5-30040-100
QUANTITY
229-4-1REC5-30040-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 229-4-1REC5-30040-100
Internal Part NumberEIS-229-4-1REC5-30040-100
FamilyCircuit Breakers
Series229
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles4
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)229-4-1REC5-30040-100
Related Links229-4-1REC, 229-4-1REC5-30040-100 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
229-4-1REC5-30040-100 Details Description
Related parts for 229-4-1REC5-30040-100
FLEX CABLE - AFF14G/AF14/AFE14T datasheet.pdf
DIODE GP 1.2KV 12.7A TO220AB datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 44POS .100 WW AU datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 16-HTSSOP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 750UF 75V CHA MNT datasheet.pdf
MBXL R/A RCPT 24S+14P datasheet.pdf
200UF 25V 13X41.7 85C AXI datasheet.pdf