Sensata Technologies/Airpax 229G-3-32086-15
229G-3-32086-15 picture photo
Mfg. Part Number
229G-3-32086-15
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
229G-3-32086-15.pdf
Availability of 229G-3-32086-15
QUANTITY
229G-3-32086-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 229G-3-32086-15
Internal Part NumberEIS-229G-3-32086-15
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)229G-3-32086-15
Related Links229G-3-, 229G-3-32086-15 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
229G-3-32086-15 Details Description
Related parts for 229G-3-32086-15
RES SMD 43 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FOMM62.5 LEAD 2.5S ST/PC-ST/PC datasheet.pdf
FUSE 32VDC AUTO FAST datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 68UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER STR EXTENSION datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf