Integrated Device Technology (IDT) 2308A-1DCG
2308A-1DCG picture photo
Mfg. Part Number
2308A-1DCG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC
Datasheet Download
2308A-1DCG.pdf
Availability of 2308A-1DCG
QUANTITY
2308A-1DCG Order Process
Ship out your order
Specifications of 2308A-1DCG
Internal Part NumberEIS-2308A-1DCG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGpld/Copper Bond Wire 21/Dec/2012
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeMultiplier, Zero Delay Buffer
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputLVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133.3MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2308A-1DCG
Related Links2308A, 2308A-1DCG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
2308A-1DCG Details Description
Related parts for 2308A-1DCG
DIODE ZENER 3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 16POS TIN PCB datasheet.pdf
IC RF SYNTHESIZER DUAL 28MLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN COUPLER 30A 240V 13FT CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf