3M 23MM-23MM-25-8810
23MM-23MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
23MM-23MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
23MM X 23MM 1=25/PK
Datasheet Download
23MM-23MM-25-8810.pdf
Availability of 23MM-23MM-25-8810
QUANTITY
23MM-23MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 23MM-23MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-23MM-23MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeSquare
Outline23.00mm x 23.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)23MM-23MM-25-8810
Related Links23MM-23M, 23MM-23MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
23MM-23MM-25-8810 Details Description
Related parts for 23MM-23MM-25-8810
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
SENS 300PSI 5/8" 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
TERM STRIP MARKER HOLDER datasheet.pdf
PANEL BOTTOM 27.5X25.75" WHITE datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 642 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR EJECT LATCH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf