TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 242W042-25-G43-0
242W042-25-G43-0 picture photo
Mfg. Part Number
242W042-25-G43-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
MOLDED PARTS
Datasheet Download
242W042-25-G43-0.pdf
Availability of 242W042-25-G43-0
QUANTITY
242W042-25-G43-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 242W042-25-G43-0
Internal Part NumberEIS-242W042-25-G43-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)242W042-25-G43-0
242W042-25-G43-0 Details Description
Related parts for 242W042-25-G43-0
FIXED IND 39UH 1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTRLR 3-12V HOTSWAP 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 20AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
PROBE STOP PIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf