CTS Electronic Components 2430-008-X5F0-102M
2430-008-X5F0-102M picture photo
Mfg. Part Number
2430-008-X5F0-102M
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FEED THRU CAP
Datasheet Download
2430-008-X5F0-102M.pdf
Availability of 2430-008-X5F0-102M
QUANTITY
2430-008-X5F0-102M Order Process
Ship out your order
Specifications of 2430-008-X5F0-102M
Internal Part NumberEIS-2430-008-X5F0-102M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Voltage200V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial, Bushing
Height (Max)-
Size / Dimension0.156" Dia x 0.350" L (3.96mm x 8.90mm)
Thread Size6-32
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2430-008-X5F0-102M
Related Links2430-008-, 2430-008-X5F0-102M Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2430-008-X5F0-102M Details Description
Related parts for 2430-008-X5F0-102M
CONN HOUSING 2MM 26POS POLARIZED datasheet.pdf
CORD 3COND BLK ITALY UNSHLD 1.8M datasheet.pdf
CONN 8POS PIN SLD CUP SINGLE KEY datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY PROG 24VDC datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO247AC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 5.6A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NPO 1206 datasheet.pdf