Daburn 2451/34RD-1000
2451/34RD-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2451/34RD-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 300V 34AWG RED
Datasheet Download
2451/34RD-1000.pdf
Availability of 2451/34RD-1000
QUANTITY
2451/34RD-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2451/34RD-1000
Internal Part NumberEIS-2451/34RD-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge34 AWG
Conductor Strand7/42
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0027" (0.069mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage300V
Operating Temperature-90°C ~ 250°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2451/34RD-1000
Related Links2451/34, 2451/34RD-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2451/34RD-1000 Details Description
Related parts for 2451/34RD-1000
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE D-SUB - HFP37H/AE37M/X datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 1611 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf