Vishay/Dale CRCW06032M10FKTA
CRCW06032M10FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06032M10FKTA
Brief Description
RES SMD 2.1M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06032M10FKTA.pdf
Availability of CRCW06032M10FKTA
QUANTITY
CRCW06032M10FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06032M10FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW06032M10FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06032M10FKTA
Related LinksCRCW0603, CRCW06032M10FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06032M10FKTA Details Description
Related parts for CRCW06032M10FKTA
TYPE VI SOCKET,MULTI-MATE datasheet.pdf
FUSE CERM 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 70A LFPAK datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-MRL21CC (METAL) 2N/C+2N/O QD datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100 L.143 datasheet.pdf