Honeywell Sensing and Productivity Solutions 2452HR-90980235
2452HR-90980235 picture photo
Mfg. Part Number
2452HR-90980235
Manufacturer
Product Category
Temperature Regulators
Brief Description
AUTO RESET THERMOSTAT
Datasheet Download
2452HR-90980235.pdf
Availability of 2452HR-90980235
QUANTITY
2452HR-90980235 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2452HR-90980235
Internal Part NumberEIS-2452HR-90980235
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Sensors, Transducers
FamilyTemperature Regulators (Mechanical)
Series2450HR
Circuit-
Switching Temperature-
Reset Temperature-
Current Rating - AC10A (277V), 15A (120V)
Current Rating - DC-
Tolerance-
Switching Cycles100K
Termination StyleSolder Lugs
Mounting Type-
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2452HR-90980235
2452HR-90980235 Details Description
Related parts for 2452HR-90980235
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT GOLD datasheet.pdf
LENS FOR CREE XP-E datasheet.pdf
SW STR LVR SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 5A TO-220 datasheet.pdf
T4016, 3NC+1NO, FLAT ACT, 3 X 0. datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf