CTS Electronic Components 2463-001-X5S0-471MLF
2463-001-X5S0-471MLF picture photo
Mfg. Part Number
2463-001-X5S0-471MLF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 470PF 200V X5S
Datasheet Download
2463-001-X5S0-471MLF.pdf
Availability of 2463-001-X5S0-471MLF
QUANTITY
2463-001-X5S0-471MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2463-001-X5S0-471MLF
Internal Part NumberEIS-2463-001-X5S0-471MLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance470pF
Voltage200V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial, Shoulder - No Leads
Height (Max)-
Size / Dimension0.099" Dia x 0.125" L (2.51mm x 3.18mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2463-001-X5S0-471MLF
Related Links2463-001-X, 2463-001-X5S0-471MLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2463-001-X5S0-471MLF Details Description
Related parts for 2463-001-X5S0-471MLF
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf