CTS Electronic Components 2482-001-X5U0-102M
2482-001-X5U0-102M picture photo
Mfg. Part Number
2482-001-X5U0-102M
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
FEED THRU CAP
Datasheet Download
2482-001-X5U0-102M.pdf
Availability of 2482-001-X5U0-102M
QUANTITY
2482-001-X5U0-102M Order Process
Ship out your order
Specifications of 2482-001-X5U0-102M
Internal Part NumberEIS-2482-001-X5U0-102M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Voltage300V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial, Eyelet
Height (Max)-
Size / Dimension0.220" Dia x 0.265" L (5.59mm x 6.73mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2482-001-X5U0-102M
Related Links2482-001-, 2482-001-X5U0-102M Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2482-001-X5U0-102M Details Description
Related parts for 2482-001-X5U0-102M
FUSE CERM 7A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 2POS RE datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD HINGED TYPE datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 10-32 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf