CTS Electronic Components 2482-012-X5U0-101MLF
2482-012-X5U0-101MLF picture photo
Mfg. Part Number
2482-012-X5U0-101MLF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 100PF 300V X5U
Datasheet Download
2482-012-X5U0-101MLF.pdf
Availability of 2482-012-X5U0-101MLF
QUANTITY
2482-012-X5U0-101MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2482-012-X5U0-101MLF
Internal Part NumberEIS-2482-012-X5U0-101MLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance100pF
Voltage300V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial - No Leads
Height (Max)-
Size / Dimension0.195" Dia x 0.250" L (4.95mm x 6.35mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2482-012-X5U0-101MLF
Related Links2482-012-X, 2482-012-X5U0-101MLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2482-012-X5U0-101MLF Details Description
Related parts for 2482-012-X5U0-101MLF
CONN RECEPT 8POS MALE PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN ALPHANUM 0.5" datasheet.pdf
SLIDE BLOCK WIRE CONN datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PLAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf
2.54MM DRSW HDR SMT/PG 4CKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.23A 70 MOHM datasheet.pdf