TDK Corporation MLG0603S91NHTD25
MLG0603S91NHTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG0603S91NHTD25
Brief Description
FIXED IND 91NH 50MA 4.3 OHM SMD
Datasheet Download
MLG0603S91NHTD25.pdf
Availability of MLG0603S91NHTD25
QUANTITY
MLG0603S91NHTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG0603S91NHTD25
Internal Part NumberEIS-MLG0603S91NHTD25
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance91nH
Tolerance±3%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.3 Ohm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant770MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG0603S91NHTD25
Related LinksMLG0603S, MLG0603S91NHTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG0603S91NHTD25 Details Description
Related parts for MLG0603S91NHTD25
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP DUAL LV 28-QFN datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 24POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20K OHM 10% 50W datasheet.pdf
40MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf