3M 25.4MM-34.93MM-25-5590H-05
25.4MM-34.93MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
25.4MM-34.93MM-25-5590H-05
Brief Description
25.4MM X 34.93MM 1=25/PK
Datasheet Download
25.4MM-34.93MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 25.4MM-34.93MM-25-5590H-05
QUANTITY
25.4MM-34.93MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25.4MM-34.93MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-25.4MM-34.93MM-25-5590H-05
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.40mm x 35.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25.4MM-34.93MM-25-5590H-05
Related Links25.4MM-34.93M, 25.4MM-34.93MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
25.4MM-34.93MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 25.4MM-34.93MM-25-5590H-05
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 5000PF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C ROYAL BLUE SMD datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C S 48" RBW NI datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf