Littelfuse 250S130-RADR
250S130-RADR picture photo
Mfg. Part Number
250S130-RADR
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
PTC RESET 250/60V SMD RA 130MA
Datasheet Download
250S130-RADR.pdf
Availability of 250S130-RADR
QUANTITY
250S130-RADR Order Process
Ship out your order
Specifications of 250S130-RADR
Internal Part NumberEIS-250S130-RADR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product250S Series 250Volt Polyfuse® Resettable SMD PTCs
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPOLYFUSE® 250S
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)130mA
Current - Trip (It)260mA
R Min/Max6.500 ~ 15.00 Ohm
Time to Trip4s
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250S130-RADR
Related Links250S13, 250S130-RADR Datasheet, Littelfuse Distributor
250S130-RADR Details Description
Related parts for 250S130-RADR
IC Z8 GP MCU 16K OTP 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN ADAPT MALE CM TO MALE LD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH OPTIC MU 2X2 1310/1550NM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 8TDFN datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf