API Delevan 2510R-14G
2510R-14G picture photo
Mfg. Part Number
2510R-14G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 415MA 600 MOHM
Datasheet Download
2510R-14G.pdf
Availability of 2510R-14G
QUANTITY
2510R-14G Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-14G
Internal Part NumberEIS-2510R-14G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series2510R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance390nH
Tolerance±2%
Current Rating415mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant380MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-14G
Related Links2510, 2510R-14G Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-14G Details Description
Related parts for 2510R-14G
FUSE BOARD MNT 350MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 820MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 137A AUTO datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 7.2A 22.6 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf