API Delevan 2510R-82J
2510R-82J picture photo
Mfg. Part Number
2510R-82J
Brief Description
FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD
Datasheet Download
2510R-82J.pdf
Availability of 2510R-82J
QUANTITY
2510R-82J Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-82J
Internal Part NumberEIS-2510R-82J
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance270µH
Tolerance±5%
Current Rating35mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)37 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant6.2MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-82J
Related Links2510, 2510R-82J Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-82J Details Description
Related parts for 2510R-82J
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MP3 DECODER SGL CHIP 100VFGBA datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
FEL/SIL CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.0K 5% 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 600MA AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf