TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 251A100-4/42-0
251A100-4/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
251A100-4/42-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
FLEX POLY MOLDED PART
Datasheet Download
251A100-4/42-0.pdf
Availability of 251A100-4/42-0
QUANTITY
251A100-4/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 251A100-4/42-0
Internal Part NumberEIS-251A100-4/42-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251A100-4/42-0
251A100-4/42-0 Details Description
Related parts for 251A100-4/42-0
CONN HEADER PH SIDE 4POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT HI SIDE 8MSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 126UM datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X0.5MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 19.18MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
POT 250K OHM 0.06W CARBON LOG datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf