Johanson Technology Inc. 251R14S150FV4T
251R14S150FV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S150FV4T
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S150FV4T.pdf
Availability of 251R14S150FV4T
QUANTITY
251R14S150FV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S150FV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S150FV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S150FV4T
Related Links251R14S, 251R14S150FV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S150FV4T Details Description
Related parts for 251R14S150FV4T
IC REG BOOST ADJ 2.5A 8MSOP datasheet.pdf
BOARD USB HOST&DEVICE CODE RED datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
HEADER 8POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN PLUG 140POS VERT FH .8MM datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 220 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 126UM datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 219 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf