Johanson Technology Inc. 251R14S1R5AV4T
251R14S1R5AV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S1R5AV4T
Brief Description
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S1R5AV4T.pdf
Availability of 251R14S1R5AV4T
QUANTITY
251R14S1R5AV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S1R5AV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S1R5AV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S1R5AV4T
Related Links251R14S, 251R14S1R5AV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S1R5AV4T Details Description
Related parts for 251R14S1R5AV4T
IC DAC 8BIT SGL 2WIRE SER 16SOIC datasheet.pdf
PC612 FEDERLEI datasheet.pdf
070 MLC PLUG HSG ASSY 18P BLUE datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
PIPE CLAMP PROBE datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC MUX DUAL HV 68TQFN datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR TPS-1 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf