Johanson Technology Inc. 251R14S1R8BV4T
251R14S1R8BV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S1R8BV4T
Brief Description
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S1R8BV4T.pdf
Availability of 251R14S1R8BV4T
QUANTITY
251R14S1R8BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S1R8BV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S1R8BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S1R8BV4T
Related Links251R14S, 251R14S1R8BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S1R8BV4T Details Description
Related parts for 251R14S1R8BV4T
RES 243K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN 4DIG 0.56" TH datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf