Johanson Technology Inc. 251R14S200GV4T
251R14S200GV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S200GV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S200GV4T.pdf
Availability of 251R14S200GV4T
QUANTITY
251R14S200GV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S200GV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S200GV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S200GV4T
Related Links251R14S, 251R14S200GV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S200GV4T Details Description
Related parts for 251R14S200GV4T
FIXED IND 100UH 510MA 480 MOHM datasheet.pdf
FUSE BLOCK COVER PC 5X20 HLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 260MW SOT723 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 40V 180A 17-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf