Johanson Technology Inc. 251R14S4R3CV4T
251R14S4R3CV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S4R3CV4T
Brief Description
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S4R3CV4T.pdf
Availability of 251R14S4R3CV4T
QUANTITY
251R14S4R3CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S4R3CV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S4R3CV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S4R3CV4T
Related Links251R14S, 251R14S4R3CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S4R3CV4T Details Description
Related parts for 251R14S4R3CV4T
CONN HEADER 8POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
TERM RING TONGUE #10STUD UNINSUL datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 21POS PIN 30" WIRE datasheet.pdf
CORD SJT 16AWG 3COND 5M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
500 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf