Johanson Technology Inc. 251R14S6R8BV4T
251R14S6R8BV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S6R8BV4T
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S6R8BV4T.pdf
Availability of 251R14S6R8BV4T
QUANTITY
251R14S6R8BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S6R8BV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S6R8BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S6R8BV4T
Related Links251R14S, 251R14S6R8BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S6R8BV4T Details Description
Related parts for 251R14S6R8BV4T
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT SS SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 22AWG TIN 7CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 12POS datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.567A 50 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 68POS datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf