Johanson Technology Inc. 251R14S9R1BV4T
251R14S9R1BV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S9R1BV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S9R1BV4T.pdf
Availability of 251R14S9R1BV4T
QUANTITY
251R14S9R1BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S9R1BV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S9R1BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S9R1BV4T
Related Links251R14S, 251R14S9R1BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S9R1BV4T Details Description
Related parts for 251R14S9R1BV4T
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
10.8MM GUIDE MODULE ASSY datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 13POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
UMK 250 FUSE WITH HOLDER 2 A F datasheet.pdf