Johanson Technology Inc. 251R15S101KV4E
251R15S101KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S101KV4E
Brief Description
CAP CER 100PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S101KV4E.pdf
Availability of 251R15S101KV4E
QUANTITY
251R15S101KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S101KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S101KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S101KV4E
Related Links251R15S, 251R15S101KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S101KV4E Details Description
Related parts for 251R15S101KV4E
CONN PLUG 3MM 4POS DL M-N-L PNL datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 700MM CONN MOD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
4023 W/5633M & 105002A01F030 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 385MA 1.4 OHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 2.56MHZ CMOS SMD datasheet.pdf