Johanson Technology Inc. 251R15S111JV4E
251R15S111JV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S111JV4E
Brief Description
CAP CER 110PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S111JV4E.pdf
Availability of 251R15S111JV4E
QUANTITY
251R15S111JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S111JV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S111JV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S111JV4E
Related Links251R15S, 251R15S111JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S111JV4E Details Description
Related parts for 251R15S111JV4E
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC COUNTER PRESET UP/DOWN 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 400VDC datasheet.pdf