Johanson Technology Inc. 251R15S120FV4E
251R15S120FV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S120FV4E
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S120FV4E.pdf
Availability of 251R15S120FV4E
QUANTITY
251R15S120FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S120FV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S120FV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S120FV4E
Related Links251R15S, 251R15S120FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S120FV4E Details Description
Related parts for 251R15S120FV4E
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
RELEASE SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf