Johanson Technology Inc. 251R15S121KV4E
251R15S121KV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S121KV4E
Brief Description
CAP CER 120PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S121KV4E.pdf
Availability of 251R15S121KV4E
QUANTITY
251R15S121KV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S121KV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S121KV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S121KV4E
Related Links251R15S, 251R15S121KV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S121KV4E Details Description
Related parts for 251R15S121KV4E
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LOW POWER 14-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A TO220-7 datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-18AWG #8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C031FS-2,9C1-2 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V RADIAL datasheet.pdf