Johanson Technology Inc. 251R15S270GV4E
251R15S270GV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S270GV4E
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S270GV4E.pdf
Availability of 251R15S270GV4E
QUANTITY
251R15S270GV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S270GV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S270GV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S270GV4E
Related Links251R15S, 251R15S270GV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S270GV4E Details Description
Related parts for 251R15S270GV4E
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MODULE PIP 5VIN 6A ADJ T/H datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
14CCT PICOFLEX 150MM LONG datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/5V 0.2A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18F OLIVE datasheet.pdf