Johanson Technology Inc. 251R15S620JV4E
251R15S620JV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S620JV4E
Brief Description
CAP CER 62PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S620JV4E.pdf
Availability of 251R15S620JV4E
QUANTITY
251R15S620JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S620JV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S620JV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S620JV4E
Related Links251R15S, 251R15S620JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S620JV4E Details Description
Related parts for 251R15S620JV4E
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN FML 114POS 6ROW SMD GOLD datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SKT datasheet.pdf