CTS Electronic Components 252A104A50NA
252A104A50NA picture photo
Mfg. Part Number
252A104A50NA
Brief Description
POT JOYSTICK 100K OHM
Datasheet Download
252A104A50NA.pdf
Availability of 252A104A50NA
QUANTITY
252A104A50NA Order Process
Ship out your order
Specifications of 252A104A50NA
Internal Part NumberEIS-252A104A50NA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.0125W
Tolerance±10%
Adjustment TypeTop Adjustment
Rotation Angle50°
Mounting TypeThrough Hole
Size / DimensionSquare - 0.815" L x 0.807" W x 0.760" H (20.70mm x 20.50mm x 19.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)252A104A50NA
Related Links252A10, 252A104A50NA Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
252A104A50NA Details Description
Related parts for 252A104A50NA
CONN HEADR 96POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
LAMP T-1.5 TELE SLIDE 6V .04A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 600MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
SW PLUNGER DPDT 10A SCREW 125V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG BEI 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf